V dnešní době máme v u nás (v Evropě) jídla dostatek, přesto křivka nejrůznějších onemocnění, alergií narůstá. U stravy nejde totiž o kvantitu, ale kvalitu. Proto dnes neřešíme, aby dítě mělo dostatek jídla, ale aby mělo dostatek kvalitního jídla pocházejícího z přirozených potravin.
V rozhovoru probereme co to jsou přirozené potraviny, čím se liší od většiny potravinářských výrobků běžně nabízených v supermarketech. Podíváme na to v čem tkví úskalí průmyslově zpracovaných potravin, jak (ne)kvalitní potraviny ovlivňují zdraví dětí i dospělých (imunita, mikrobiom, alergie, hyperaktivita). A proč je vhodné a žádoucí nabízet dětem pestrou stravu a co to vlastně ve skutečnosti u nás doma v kuchyni (ve školní kuchyni) znamená.