Zvládnout obtížné situace a silné emoce není pro děti ani pro nás jako jejich průvodce a rodiče snadné. Od dítěte, které se učí používat slova namísto rukou, až po učitele nebo rodiče, kteří se sami snaží neproměnit se v „tu otravnou mámu“ – všichni máme jako lidské bytosti možnost růst.
V této přednášce se budeme zabývat způsoby, jak dětem pomoci lépe porozumět svým pocitům, a zároveň budeme pracovat na tom, abychom se hlouběji ponořili do těch našich. Ukážeme si proč bychom měli našim dětem umožnit cítit i ty emoce, které se nám úplně nelíbí a proč potlačování emocí není ta správná cesta. Na konci této cesty budou nejen děti, ale i my sami klidnější a méně vystresovaní.