Jaký by to byl den, kdybychom neřešili aspoň jeden konflikt mezi dětmi? Někdy je to vyčerpávající, někdy je to hned za námi, protože se nám podařilo je rychle utišit a přimět ke kompromisu. Je to však ta ideální cesta?
Proč je vlastně konflikt užitečný, jak nám může pomoci? Jak vůbec vzniká? Víte, že jsme z 98% bytost emocionální? Emoce jsou naši přátelé a mohou nám pomoci si uvědomit, co se v nás děje, co jsou naše potřeby.
Učitel může být dobrým mediátorem konfliktu. Skrze mediaci může děti naučit pojmenovávat své emoce, posilovat vlastní sebedůvěru a empaticky vnímat druhého.
To vše a mnohem více se dozvíte z rozhovoru s Helenou Kurzweilovou.